Yazarların Dikkatine

1-Makalenizin değerlendirmeye alınabilmesi için mutlaka sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.

2-Sisteme giriş yaptıktan sonra makalenizin Apa'ya uygunluğu değerlendirilecektir. Bu amaçla makale redaktörlere tarafımızca gönderilir. Redaktörler dosyayı alıp inceledikten hemen sonra yazarla iletişime geçerek düzeltme ister. Eğer düzeltme yoksa yazara bilgi verilir. Ardından redaktör metnin son halini tarafımıza gönderir.

3-Hakem ataması yapılarak makale değerlendirme süreci başlar.

4-Makale değerlendirme sürecinde hakemlerden gelen öneriler yazarın sayfasında görüntülenir.

5-İki hakemden dönüt geldiğinde ise yazara makalenin durumuyla ilgili bilgi verilerek eğer düzeltme varsa 7 gün içerisinde bunları tamamlaması istenir.

6-Süreç tamamlandığında, kontrollerden sonra makalenin kabulü ya da reddi yapılarak yazara bilgi verilir. Yazar isim, iletişim bilgilerini makalesine ekler. Şablonla ilgili düzenlemeleri yerine getirir.

7- Makale dil kuralları açısından diline uygun olarak editör sürecinden geçirilir. Dil editörlerinin incelemesi sonrasında bir problemin tesbiti halinde yazardan bu hususta düzeltmeler istenir. Dil editörü incelemesinde problem olmadığı belirlenen makaleler için süreç tamamlanır.

8-Ardından makale dizgi öncesi basıma hazır hale gelir.

 

Önemli Not: Makalede kaynakçadan sonra en az 1000 en fazla 1500 kelimeden oluşan İngilizce geniş özete yer verilmelidir. Geniş özet makalenizin sisteme girişi yapıldığında bulunması gerekmektedir.